Hubert Łęgowik opuszcza Zdunek Wybrzeże

02.11.2017, 11:42

Hubert Łęgowik nie będzie w sezonie 2018 startował w barwach zespołu Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Zgodnie z oczekiwania kontrakt 22-letniego zawodnika nie został przedłużony. Wychowankowi Włókniarza Częstochowa dziękujemy za rok startów w Gdańsku.

Hubert Łęgowik bronił barw Zdunek Wybrzeże Gdańsk tylko przez jeden sezon. Zawodnik spędził w Gdańsku pierwszy seniorski rok swojej kariery i niestety nie będzie dobrze wspominał tego okresu. Niepowodzeniem zakończyły się już przedsezonowe sparingi gdańskiego zespołu po których zawodnik stracił miejsce w składzie. Szansę debiutu pochodzący z Częstochowy żużlowiec otrzymał dopiero w pojedynku z Arge Speedway Wandą Kraków i kompletnie rozczarował nie zdobywając ani jednego punktu.

Kolejną szansę Hubert otrzymał w meczu w Gdańsku ze Stalą Rzeszów, kiedy zastąpił Troya Batchelora. Na tle bardzo słabego rywala spisał się dobrze i liczył na kolejne okazje do wykazania się w meczach z silniejszymi rywalami. Tak się właśnie stało. Trener Mirosław Kowalik postanowił dać Hubertowi szansę w meczu z Orłem Łódź. Cztery punkty zdobyte w czterech wyścigach nie przekonały opiekuna gdańszczan do formy młodego zawodnika, jednakże dobrą wiadomością da Huberta okazały się problemy zdrowotne kolegów. Kłopoty Renata Gafurova oraz Oskara Fajfera sprawiły, że wychowanek Włókniarza pojawiał się na torze w trzech kolejnych meczach Zdunek Wybrzeże. O ile występy przeciwko Polonii Bydgoszcz czy Stali Rzeszów można ocenić nieźle, o tyle występ w Daugavpils zakończył się totalną klapą. Wraz z powrotem do zdrowia Fajfera można było uznać, że Huberta nie ujrzymy już w barwach Wybrzeża. Tak się jednak nie stało. Kolejnej kontuzji doznał Oskar Fajfer, co sprawiło, że Łęgowik został w składzie naszej drużyny na najważniejsze mecze sezonu. W trzech spotkaniach nie zdobył jednak żadnego punktu przyczyniając się tym samym do porażek w dwumeczach z Grupą Azoty Unią Tarnów oraz Get Well Toruń.

Po zakończeniu sezonu Hubert żadna ze stron nie była zainteresowana kontynuowaniem współpracy. Hubert postanowił odbudować formę w jednej z drużyn drugoligowych, natomiast nasz klub prowadzi rozmowy z innymi zawodnikami.

Dorobek Huberta w Gdańsku:
Mecze: 9
Biegi: 30
Punkty: 33
Bonusy: 4
1. miejsca: 5
2. miejsca: 4
3. miejsca: 10
4. miejsca: 9
Defekty: 1
Upadki: 0
Wykluczenia: 1
Taśmy: 0
Średnia biegowa: 1,233
Średnia meczowa: 4,11

Hubertowi życzymy powodzenia w dalszej żużlowej karierze!

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 21 +61
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus