Do Rybnika po przedłużenie sezonu - zapowiedź meczu ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

31.07.2021, 07:21

W sobotę o godzinie 16:00 rozegramy bardzo ważny mecz w kontekście walki o play-offy. Zmierzymy się w Rybniku z miejscowym ROW-em. W obu zespołach dojdzie do debiutów.

Powiedzieć, że sytuacja w tabeli jest ciekawa, to jakby nie powiedzieć nic. Na dwie kolejki przed końcem sezonu, pierwsza Arged Malesa Ostrów prowadzi z nami o trzy punkty, my zajmujemy jednak miejsce piąte. Jedna wygrana "za trzy" więcej i bylibyśmy obecnie liderami. Teraz musimy jednak walczyć o play-offy.

W pierwszym meczu obu drużyn zremisowaliśmy 45:45. Teraz musimy zdobyć w Rybniku punkt więcej, żeby nie oglądać się na innych. - Doskonale wiemy, o co jedziemy - by nie skończyć sezonu 14 sierpnia i każdy ma tego świadomość, bo wszyscy chcemy kończyć we wrześniu. Zawodnicy zdają sobie sprawę ze stawki i nikogo nie trzeba ekstra motywować. Jedziemy o play-off i o realizację naszego celu - powiedział Eryk Jóźwiak, menedżer naszego zespołu.

Liczymy na kolejne dobre występy naszych liderów. Viktor Kulakov wyrobił sobie już markę w eWinner 1. Lidze, a Rasmus Jensen, Krystian Pieszczek i Jakub Jamróg mogą pojechać na wysokim poziomie. Wszyscy z ciekawością będziemy patrzeć na nasz debiutant. Drew Kemp, bo o nim mowa w macierzystej lidze spisuje się przeciętnie, jednak w turniejach międzynarodowych jest już dużo lepiej. Liczymy, że pokaże tą drugą twarz i zadebiutuje na wysokim poziomie.

Nie będzie to jedyny debiut w tym spotkaniu. Pierwszy ligowy mecz odjedzie rybniczanin Paweł Trześniewski, który jest uważany za duży talent. Rywalizacja juniorów może przedstawiać się bardzo ciekawie. To inni zawodnicy ROW-u są jednak liderami.

Niezły sezon zalicza nasz były zawodnik, Kacper Gomólski. Klasa Rune Holty i Sergeya Logacheva jest powszechnie znana, a młody Viktor Trofimov czy Pontus Aspgren, który po doskonałych występach w Szwecji wygryzł Michaela Jepsena Jensena również mogą punktować dobrze. Zapowiada się świetny mecz dwóch zespołów, które walczą o pełną pulę. Zapraszamy przed telewizory!

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeża Gdańsk:
1. Rasmus Jensen
2. Krystian Pieszczek
3. Jakub Jamróg
4. Drew Kemp
5. Viktor Kulakov
6. Alan Szczotka
7. Piotr Gryszpiński

ROW Rybnik:
9. Kacper Gomólski
10. Rune Holta
11. Sergey Logachev
12. Viktor Trofimov
13. Pontus Aspgren
14. Paweł Trześniewski
15. Mateusz Tudzież

Początek spotkania: 31 lipca (niedziela), godz. 16:00
Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Aleksander Janas
Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek
Wynik pierwszego meczu: 45:45

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 14 24 +52
2 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 24 +104
3 ROW Rybnik 14 23 +81
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 20 +1
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 17 +61
6 KŻ Orzeł Łódź 14 15 -24
7 Aforti Start Gniezno 14 14 -46
8 Unia Tarnów 14 3 -229

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus