Do Rybnika po pierwszą wyjazdową wygraną

05.05.2018, 19:34

Po dwóch meczach z rzędu odjechanych na własnym torze żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk udają się do Rybnika, gdzie postarają się powalczyć o punkty z miejscowym ROWem.

ROW Rybnik podobnie jak wcześniejsi rywale naszej drużyny Speed Car Motor Lublin oraz Orzeł Łódź uważany jest za jednego z faworytów do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Gdyby nie dopingowa wpadka Grigorija Łaguty zespół prezesa Krzysztofa Mrozka scigałby się dziś w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Priorytetem było utrzymanie w składzie Kacpra Wyrony. Młody żużlowiec spełnia pokładane w nim nadzieje i póki co jest liderem "Rekinów". Problemem jest postawa nowych zawodników. Mateusz Szczepaniak przed rokiem był najlepszym żużlowcem na zapleczu Speedway Ekstraligi jednak na chwilę obecną daleko mu do formy z zeszłego sezonu. Zwyżkę formy zanotował ostatnio Andriej Karpow i o jego dyspozycję kibice mogą być spokojni. W szeregach gospodarzy jest także jeden stały uczestnik cyklu Grand Prix - Craig Cook. Brytyjczyk dostanie dopiero drugą szansę występu w tym roku zastępując Artura Czaję, który również ma problemy z formą. Zawodnikiem który od początku prezentuje równą i wysoką formę jest Troy Batchelor, którego przed rokiem mogliśmy oglądać w barwach naszego zespołu. Wtedy nie był tak skuteczny jak w pierwszych kolejkach sezonu 2018.

ROW Rybnik póki co ma za sobą dwa spotkania na własnym torze. Na inaugurację ekipa ze Śląska nie miała problemów z pokonaniem Polonii Piła. Znacznie trudniej przyszła im wygrana z Orłem Łódź w trzeciej kolejce. Podopiecznym Antoniego Skupienia znacznie słabiej wiedzie się na wyjazdach gdzie nie potrafili zdobyć jeszcze punktu.

Języczkiem uwagi w niedzielę będzie osoba Mikkela Michelsena, który na co dzień mieszka w Rybniku i podczas przedsezonowej prezentacji zapowidał, że przyjedzie tutaj z Wybrzeżem i skopie tyłki przeciwnikom. Osobiście nie mamy nic przeciwko, aby tak się stało. Po dwóch meczach przerwy do składu wraca Anders Thomsen, który zastąpi Patricka Hougaarda. Duńczyk wystartuje w parze z Oskarem Fajferem. Chcąc liczyć na dobry wynik w Rybniku wszyscy nasi zawodnicy muszą pojechać na najwyższym poziomie. Ciężkie zadanie czeka naszych juniorów. Robert Chmiel to coraz bardziej doświadczony zawodnik, który na własnym torze potrafi wygrywać nawet z seniorami rywali. W meczu z Orłem zwyżkę formy pokazał Michał Szczepaniak, należy mieć nadzieję, że starszy z braci dorzuci kilka punktów do dorobku zespołu. Chcąc liczyć na dobry wynik wszyscy nasi żużlowcy muszą pojechać na miarę swoich możliwości. W Rybniku nie będzie miejsca na błędy. Trener Lech Kędziora jest świadomy, że gdzieś trzeba będzie odrobić domową porażkę z Motorem Lublin. Najbliższa okazja już w niedzielę.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1.
 Mikkel Bech
2. Michał Szczepaniak
3. Oskar Fajfer
4. Anders Thomsen
5. Mikkel Michelsen
6. Dominik Kossakowski

 

ROW Rybnik:
9. Andriej Karpow
10. Mateusz Szczepaniak
11. Troy Batchelor
12. Craig Cook
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel

 

Początek spotkania: 14:45

 

 

Autor: Tomasz Werbel

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Enea Falubaz Zielona Góra 14 35 +232
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 21 +18
3 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 21 +22
4 ROW Rybnik 14 18 -28
5 Trans MF Landshut Devils 14 15 -56
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 12 -45
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 10 -93
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 14 8 -50

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus