DMPJ: KS Toruń ponownie najlepszy. Zdunek Wybrzeże Gdańsk trzecie

19.05.2022, 15:03

W VIII rundzie DMPJ, podobnie jak wczoraj najlepsza okazała się ekipa KS Toruń. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zakończyło rywalizację na 3. pozycji. Najskuteczniejszy w naszej drużynie był Kamil Marciniec, który wywalczył 9 punktów.

- Początek rywalizacji od godziny 16:30, w porównaniu do wczorajszych zawodów trenerzy zdecydowali się na ustawienie zawodników pod innymi numerami startowymi.

- Podobnie jak wczoraj w zawodach nie wystartuje Jakub Szpytma, który przedstawił zwolnienie lekarskie.

I. KS Toruń: 46

5. Denis Zieliński - 12 (2,2,3,2,3)
6. Krzysztof Lewandowski - 9 (3,2,3,1,W)
7. Mateusz Affelt - 13 (3,3,2,3,2)
8. Karol Żupiński - 12 (1,2,3,3,3)

II. Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 40

13. Bartosz Głogowski - 7 (1,1,2,3,W)
14. Wiktor Przyjemski - 15 (3,3,3,3,3)
15. Przemysław Konieczny - 13 (3,3,2,2,3)

1. (66,19) Przyjemski, Zielińskli, Krzykowski, Makowski
Kacper Makowski zastąpi Jakuba Szpytmę. Przyjemski uciekł rywalom na starcie i wygrał z ogromną przewagą.

2. (67,25) Lewandowski, Wysocki, Głogowski
Zawodnicy przez większość wyścigu jechali dość blisko siebie, ale nikt nie był w stanie przeprowadzić skutecznego ataku i zachowała się kolejność z pierwszego łuku. Głogowski po biegu otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

3. (66,94) Konieczny, Marciniec, Żupiński, Ernst
Moment startowy wygrał Marciniec, ale Konieczny napędził się pod płotem na pierwszym łuku i na przeciwległej prostej minął rywali,wygrając z dużą przewagą.

4. (67,28) Affelt, Kowalski, Gąsior
Kacper Makowski wycofał się z zawodów. Affelt wygrał z przewagą wynoszącą niemal całą prostą. Przerwa na kosmetykę toru.

Kolejność wyścigu pokazowego w klasie 250 cm: Maksymilian Pawełczak, Antoni Kawczyński Eryk Kamiński, Adam Putowski

5. (67,28) Ernst, Lewandowski, Krzykowski, Gąsior
Ernst znakomicie wystartował, początkowo naciskał go Lewandowski, ale w drugiej fazie wyścigu między zawodnikami zrobiły się duże odległości.

6. (66,37) Konieczny, Zieliński, Wysocki (u), Makowski (ns)
Konieczny wygrał start, ale szybki był Wysocki i chciał go minąć. Niestety nasz zawodnik popełnił błąd i upadł na drugim wirażu. Wysocki szybko pozbierał się z toru i wyścig nie został przerwany.

7. (67,00) Affelt, Marciniec, Głogowski
Affelt z każdym okrążeniem powiększał przewagę. Głogowski był wyraźnie szybszy od Marcińca, ale ten umiejętnie się bronił. Na ostatnim okrążeniu doszło do kontaktu między tymi zawodnikami, przez co Głogowski stracił rytm jazdy.

8. (65,79) Przyjemski, Żupiński, Ernst, Kowalski
Ernst jako rezerwa zwykła w miejsce Szpytmy. Kolejność w tym wyścigu ustaliła się zaraz po starcie, duże odległości między zawodnikami. Przerwa na kosmetykę toru.

Wyniki wyścigu pokazowego w klasie 250 cm: Maksymilian Pawełczak, Antoni Kawczyński, Emil Maroszek, Kacper Król

9. (67,94) Żupiński, Głogowski, Krzykowski, Makowski (ns)
Żupiński wypchnął Krzykowskiego na pierwszym łuku i wygrał z dużą przewagą. Nasz zawodnik ratował się przed upadkiem na drugim wirażu drugiego okrążenia. W efkecie spadł na koniec stawki.

10. (65,97) Przyjemski, Affelt, Ernst, Wysocki (U)
Ogromna przewaga Przyjemskiego. Wysocki zanotował uślizg motocykla na drugim łuku, ale znów szybko pozbierał się z toru i wyścig nie został przerwany.

11. (67,50) Zieliński, Marciniec, Gąsior,
Pewna wygrana Zielińskiego. Gąsior z prostą straty do Marcińca.

12. (67,22) Lewandowski, Konieczny, Kowalski
Kolejność ustalona zaraz po starcie, duże odległości między zawodnikami. Przerwa na kosmetykę toru.

Kolejność wyścigu pokazowego w klasie 250 cm: Emil Maroszek, Eryk Kamiński, Adam Putkowski Kacper Król

13. (67,41) Żupiński, Wysocki, Gąsior
Żupiński wygrał z dużą przewagą. Wysocki miał problemy na drugim okrążeniu, ale opanował motocykl i dowiózł do mety drugą pozycję.

14. (66,94) Affelt, Konieczny, Krzykowski (w)
Upadek Krzykowskiego na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia. Na szczęście nasz zawodnik wsałz toru o własnych siłach. W powtórce pewna wygrana Affelta.

15. (65,34) Przyjemski, Marciniec, Lewandowski
Pech Lewandowskiego, który zdefektował na drugiej pozycji. Zawodnik z Torunia mógł kontynuować jazdę. Udało mu się uniknąć zdublowania i dowiózł do mety punkt.

16. (67,68) Głogowski, Zieliński, Ernst, Kowalski
Dobry start Głogowskiego. Zieliński nie był w stanie zbliżyć się do zawodnika z Bydgoszczy. Przerwa na kosmetykę toru.

Kolejność wyścigu pokazowego w klasie 250 cm: Maksymilian Pawełczak, Antoni Kawczyński, Emil Maroszek, Eryk Kamiński.

17. (68,19) Zieliński, Gąsior, Kowalski
Bardzo duża przewaga Zielińskiego. Duże odległości między zawodnikami.

18. (75,75) Żupiński, Głogowski (w) Krzykowski (w/2min)
Krzykowski nie wyjechał na start i został wykluczony za przekroczenie dwóch minut. Głogowski chciał minąć Żupińskiego atakiem po szerokiej, ale wpadł w bandę na drugim wirażu drugiego okrążenia. Zawodnik z Bydgoszczy Wykluczony z Powtórki. Żupiński przejechał wszystkie proste na jednym kole.

19. (68,60) Konieczny, Wysocki, Lewandowski (w/2min), Makowski (ns)
Lewandowski nie pojawił się na torze i został wykluczony za przekroczenie czasu 2 minut. Pewna wygrana Koniecznego.

20. (66,71) Przyjemski, Affelt, Marciniec, Ernst.
Piąta wygrana Przyjemskiego w tych zawodach. Zawodnik Polonii Bydgoszcz jako jedyny nie stracił dziś punktów. Duże odległości między zawodnikami.

Kolejność wyścigu pokazowego w klasie 250 cm: Maksymilian Pawełczak, Emil Maroszek, Eryk Kamiński, Antoni Kawczyński