DMPJ. Debiuty i czwarte miejsce w Grudziądzu

12.05.2024, 17:50

Nasi żużlowcy startujący w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów pod szyldem Zdunek Wybrzeże Gdańsk zajęli czwarte miejsce podczas drugiej rundy eliminacyjnej w Grudziądzu. Debiuty w gdańskich barwach zaliczyli Bartosz Głogowski i Adam Putkowski.

GŁOGOWSKI I PUTKOWSKI WYPOŻYCZENI Z POLONII

Z powodu kontuzji zawody opuścił Eryk Kamiński, ale w związku ze zatwierdzonymi w niedzielę wzmocnieniami, nasza drużyna pojechała do Grudziądza w czteroosobowym składzie. Najwięcej punktów zdobył Adam Putkowski, który jako jedyny z naszych zawodników, nie jest jeszcze uprawniony do startów w lidze (nie ukończył 16. roku życia). Znacznie lepiej niż na 5 punktach mógł skończyć Miłosz Wysocki, ale w drugim wyścigu jego motocykl zdefektował podczas jazdy na prowadzeniu.

CZYTAJ WIĘCEJ O ROZGRYWKACH DMPJ 2024


Punktacja za sportowefakty.wp.pl

 

I Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 51 pkt.

13. Franciszek Karczewski - 11 (3,2,-,3,3)

14. Olivier Buszkiewicz - 10 (2,3,3,-,2)

15. Bartosz Nowak - 10 (2,3,-,2,3)

16. Franciszek Majewski - 11 (3,2,3,3,-)

20. Emil Maroszek - 9 (2,3,2,2)

 

II KS Toruń - 31 pkt.

9. Oskar Rumiński - 12 (3,3,2,1,3)

10. Mikołaj Duchiński - 4 (2,-,0,0,2)

11. Jakub Breński - 2 (1,1,u/-,-,-)

12. Antoni Kawczyński - 10 (3,3,2,2,0)

19. Ksawery Słomski - 3 (2,1,0)

 

III Maszewski GKM Grudziądz - 19 pkt.

1. Damian Miller - 4 (t,0,0,2,2,0)

2. Kacper Warduliński - 0 (0,0,u/-)

3. Kacper Szarszewski - 1 (0,0,0,0,1)

4. Jan Przanowski - 14 (1,1,3,3,3,3)

 

IV Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 18 pkt.

5. Bartosz Głogowski - 3 (0,1,2,0,u)

6. Miłosz Wysocki - 5 (2,d,1,1,1)

7. Bartosz Tyburski - 4 (1,1,1,0,1)

8. Adam Putkowski - 6 (1,2,1,1,1)

Bieg po biegu:

1. Kawczyński, Buszkiewicz, Przanowski, GŁOGOWSKI - (1:0:3:2)

2. Karczewski, WYSOCKI, Breński, Szarszewski - (1:2:4:5)

3. Rumiński, Nowak, PUTKOWSKI,, Warduliński - (1:3:7:7)

4. Majewski, Duchiński, TYBURSKI, Miller (t) - (1:4:9:10)

5. Rumiński, Majewski, Przanowski, WYSOCKI (d1) - (2:4:12:12)

6. Nowak, Słomski, GŁOGOWSKI , Szarszewski - (2:5:14:15)

7. Kawczyński, Karczewski, TYBURSKI, Warduliński - (2:6:17:17)

8. Buszkiewicz, PUTKOWSKI, Breński, Miller - (2:8:18:20)

9. Przanowski, Maroszek, PUTKOWSKI,, Duchiński - (5:9:18:22)

10. Buszkiewicz, Rumiński, TYBURSKI, Szarszewski - (5:10:20:25)

11. Majewski, GŁOGOWSKI , Breński, Warduliński - (5:12:20:28)

12. Maroszek, Kawczyński, WYSOCKI, Miller - (5:13:22:31)

13. Majewski, Kawczyński, PUTKOWSKI,, Szarszewski - (5:14:24:34)

14. Przanowski, Nowak, Słomski, TYBURSKI - (8:14:25:36)

15. Przanowski, Maroszek, WYSOCKI, Duchiński - (11:15:25:38)

16. Karczewski, Miller, Rumiński, GŁOGOWSKI  - (13:15:26:41)

17. Nowak, Miller, TYBURSKI, Słomski - (15:16:26:44)

18. Karczewski, Duchiński, Szarszewski, GŁOGOWSKI (u) - (16:16:28:47)

19. Rumiński, Buszkiewicz, WYSOCKI, Miller - (16:17:31:49)

20. Przanowski, Maroszek, PUTKOWSKI, Kawczyński - (19:18:31:51)

Terminarz rundy eliminacyjnej Grupy A
22 maja Gdańsk
23 maja Toruń


fot. Tomasz Rosochacki - zdjęcie do wykorzystania wyłącznie za zgodą autora

Autor: Redakcja

Następny mecz:

26.05.2024, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 5 8 +60
2 Cellfast Wilki Krosno 5 8 +20
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 6 +37
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 4 4 +4
5 Texom Stal Rzeszów 5 3 +7
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 4 2 -19
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 5 1 -49
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 4 0 -60

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus