Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (ZAPIS RELACJI)

08.05.2022, 11:52

Pomimo zrywu w końcówce spotkania Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało z Landshut Devils 43:47. Liderem naszej drużyny był Jakub Jamróg, który wywalczył 12+2 punktów w sześciu startach. Gospodarzy do wygranej poprowadził Kai Huckenbeck, który wywalczył 14 punktów. Kompletu pozbawił go Timo Lahti.

W Landshut padał w nocy tor. Trwają prace nad nawierzchnią. W składzie Zdunek Wybrzeża pod numerem 8 pojedzie Miłosz Wysocki.

12:35 Ze względu na stan drugiego łuku, trwają prace torowe nadzorowane przez sędziego.

12:54 Ze względu na stan toru, początek spotkania przełożony na godzinę 16:00!

14:13 Trwają prace torowe w Landshut.

14:55 Próba toru zaplanowana na 15:30.

15:30 Na próbę toru wyjechali Viktor Trofimov, Jakub Jamróg, Michael Haertel i Mads Hansen.

Żużlowcy pojadą według I zestawu startowego.

Bieg po biegu:
1. Huckenbeck, Trofimov, Riss, Lahti 4:2 (4:2)
bardzo dobry start Viktora Trofimova, niestety na trzecim okrążeniu minął go lider zespołu z Landshut, Kai Huckenbeck.

2. Bloedorn, Marciniec, Bachhuber, Krzykowski 4:2 (8:4)
Od startu był remis 3:3. Krzykowski starał się atakować Bloedorna, jednak wyniósł się zbyt szeroko i spadł na czwarte miejsce.

3. Jamróg, Berge, Hansen, Jensen 3:3 (11:7)
Jamróg walczył o trzy punkty z Berge. Nasz zawodnik uporał się z Francuzem na drugim okrążeniu.

4. Gała, Haertel, Marciniec, Bachhuber 2:4 (13:11)
Pewne zwycięstwo Gały. Więcej działo się w walce o trzecie miejsce, gdzie Marciniec najpierw stracił punktowaną pozycję na rzecz Bachhubera, jednak w efekcie błędu Niemca wrócił na trzecią lokatę.

Równanie toru.

5. Riss, Hansen, Gała, Lahti 5:1 (18:12)
Pomimo starań Adriana Gały, niemiecka para prowadziła od startu do mety.

6. Berge, Jensen, Trofimov, Bloedorn 3:3 (21:15)
Berge prowadził od startu do mety. Nasi zawodnicy nie potrafili się do niego zbliżyć.

7. Huckenbeck, Bloedorn, Jamróg, Krzykowski (u), Bloedorn (t) 5:1 (26:16)
Taśma Haertela. Za niego Bloedorn. Niezły start Krzykowskiego, który po wyjściu spod taśmy jechał na drugiej pozycji. Niestety szybko został minięty, a na ostatnim łuku upadł i uderzył w bandę. Po naszego juniora wyjechała karetka. Ma podejrzenie złamania ręki.

8. Lahti, Berge, Bachhuber, Gała (w/u) 3:3 (29:19)
W pierwszej odsłonie biegu nalepszy ze startu Lahti. Walczący o drugie miejsce Gała upadł na wyjściu z pierwszego łuku. Trwa analiza zapisu wideo przez sędziego. Gała wykluczony z powtórki. W niej od startu do mety prowadził Lahti.

9. Huckenbeck, Jensen, Haertel, Trofimov 4:2 (33:21)
Od startu było 3:3, jednak Haertel minął Trofimova.

10. Riss, Jamróg, Marciniec, Hansen (w/su) 3:3 (36:24)
Upadek Jamroga, który atakował drugą pozycję. Wykluczony Hansen, jako sprawca przerwania wyścigu.

11. Lahti, Huckenbeck, Gała, Hansen 2:4 (38:28)
Lahti za Trofimova jako rezerwa taktyczna. Huckenbeck do końca gonił Lahtiego.

12. Bloedorn, Jensen, Riss, Wysocki 4:2 (42:30)
Upadek Rissa na pierwszym łuku. W powtórce Jensen wygrał start, ale na drugim łuku minął go Bloedorn.

13. Lahti, Jamróg, Berge, Haertel (w/2!) 1:5 (43:35)
Haertel drugi raz wjechał w taśmę i został wykluczony ze względu na drugie ostrzeżenie.

W biegach nominowanych pojadą: 14. Jensen, Bloedorn, Jamróg, Berge; 15. Huckenbeck, Jamróg, Riss, Lahti

14. Jensen, Jamróg, Bloedorn, Berge (d4) 1:5 (44:40)
Gdańszczanie prowadzili od startu do mety!

15. Huckenbeck, Jamróg, Lahti, Riss 3:3 (47:43)
Pewna wygrana Huckenbecka, która pięczętuje wygraną gospodarzy.

Autor: Tomasz Werbel