Wybrzeże w sezonie 1998

Kadra drużyny:
Tomasz Cieślewicz (Polska)
Waldemar Cieślewicz (Polska)
Marek Dera (Polska)
Marceli Dubicki (Polska)
Sam Ermolenko (USA)
Jacek Kalinowski (Polska)
John Jorgensen (Dania)
Paweł Stormowski (Polska)
Jacek Woźniak (Polska)
Wojciech Załuski (Polska)
Bartłomiej Żebrowski (Polska)
Wojciech Żurawski (Polska)
Trener zespołu: Lech Kędziora

Wyniki ligowe:
1. runda: Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Rawicz 67-23
2. runda: J.A.G Speedway Club Łódź - Wybrzeże Gdańsk 24-55
3. runda: Wybrzeże Gdańsk - RKM Rybnik 51-39
4. runda: Wanda Kraków - Wybrzeże Gdańsk 29-61
5. runda: Wybrzeże Gdańsk - Włókniarz Malma Częstochowa 54-36
6. runda: Atlas Wrocław - Wybrzeże Gdańsk 34-26
7. runda: Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów 67-23
8. runda: Wybrzeże Gdańsk - ŻKS Krosno 65-24
9. runda: OTŻ Opole - Wybrzeże Gdańsk 40-49
10. runda: Wybrzeże Gdańsk - LKŻ Lublin 74-16
11. runda: Śląsk Świętochłowice - Wybrzeże Gdańsk 25-65
12. runda: Wybrzeże Gdańsk - Śląsk Świętochłowice 73-17
13. runda: LKŻ Lublin - Wybrzeże Gdańsk 24-66
14. runda: Wybrzeże Gdańsk - OTŻ Opole 70-20
15 runda: ŻKS Krosno - Wybrzeże Gdańsk 24-66
16 runda: Unia Tarnów - Wybrzeże Gdańsk 30-59
17 runda: Wybrzeże Gdańsk - Atlas Wrocław 53-37
18 runda: Włókniarz Malma Częstochowa - Wybrzeże Gdańsk 54-36
19 runda: Wybrzeże Gdańsk - Wanda Kraków 75-15
20 runda: RKM Rybnik - Wybrzeże Gdańsk 47-43
21 runda: Wybrzeże Gdańsk - J.A.G Speedway Łódź 64 -24
22 runda: Kolejarz Rawicz - Wybrzeże Gdańsk 33-56

TABELA SEZONU 1998
L.p. Klub Mecze Pkt Z R P Pkt +/-
1 Atlas Wrocław 22 40 20 0 2 607
2 Wybrzeże Gdańsk 22 38 19 0 3 657
3 Włókniarz Malma - Częstochowa 22 36 18 0 4 559
4 RKM Rybnik 22 32 16 0 6 227
5 Unia Tarnów 22 26 13 0 9 65
6 Kolejarz Rawicz 22 24 11 2 9 0
7 J.A.G Speedway Łódź 22 19 9 1 12 -147
8 LKŻ Lublin 22 15 7 1 14 -310
9 ŻKS Krosno 22 14 6 2 14 -303
10 OTŻ Opole 22 12 6 0 16 -211
11 Wanda Kraków 22 8 4 0 18 -513
12 Śląsk Świętochłowice 22 0 0 0 22 -631

Punktacja w poszczególnych meczach:

MECZE WYJAZDOWE
  Wrocław Częstochowa Rybnik Tarnów Rawicz Łódź Lublin Krosno Opole Kraków Świętochłowice
Sam Ermolenko 11 13+1 11+2 5+1 10   15 14+1      
Jacek Woźniak 3 2+1 0 4+1 2 9+2 5+1 5+1 2+1 9+4 7+2
Marek Dera 2 8 12 13 12 12 13+1 13+2 8+1 14 15
Wojciech Załuski 2+1 2+1 5+2 7+1 6+2 14 12+2 11+2 6+1 14+1 12+1
Waldemar Cieślewicz 1 4 2 10+2 12+2   3+1 3 5+1 15 3
Tomasz Cieślewicz 6+1 6 13 11+1 9+2   9+1 8 12+1   12
Marceli Dubicki  1   0 6+3 5 0 4+1   4+3 4 7+2
Paweł Stormowski   1+1 0     5  

6+3

1 3+1  
Jacek Kalinowski   0   3   1 5+2 6+1   3 9+3
Wojciech Żurawski                   1  
John Jorgensen           11     11    
Bartłomiej Żebrowski           3       1  
Suma 26 36 43 59 56 55 66 66 49 61 65

 

MECZE W GDAŃSKU
  Wrocław Częstochowa Rybnik Tarnów Rawicz Łódź Lublin Krosno Opole Kraków Świętochłowice
Sam Ermolenko 12+1 13 14   14+1   15        
Jacek Woźniak 2+1 6+1 3+1 5+1 8+1 12+3 4+2 11+4 8+4 13+2 5+2
Marek Dera 15 12+1 10+1 13+2 15 15 14+1 15 15 15 13+2
Wojciech Załuski 7 2+1 10 13+2 8+2 10+3 9+3 11+2 14+1 10+2 15+2
Waldemar Cieślewicz 3+1 6   8   6 9+3 6+1 12+3 10+5 7+3
Tomasz Cieślewicz 12 10+1 6+1 11+1 12 12+1 12 4 11+1 14+1 14+2
Marceli Dubicki  2 2 4+2 7 2 5+2 8+4 10+2 2+1   5+2
Paweł Stormowski   3+1 4+1   4+1 4 3+1 8+2   6+3 6+3
Jacek Kalinowski     0   4+2       8+2 7+2 8+1
Wojciech Żurawski                      
John Jorgensen       10+1              
Bartłomiej Żebrowski                      
 Suma 53 54 51 67 67 64 74 65 70 75 73

Szczegółowe statystki:

Imię i Nazwisko M B Pkt Bon Suma Sr bieg Śr bieg (d) Śr bieg (w)
Marek Dera 22 109 274 11 285 2,61 2,89 2,33
Sam Ermolenko 12 60 147 7 154 2,57 2,80 2,40
Tomasz Cieślewicz 20 93 204 16 220 2,37 2,68 2,04
Wojciech Załuski 22 100 200 32 232 2,32 2,44 2,19
Waldemar Cieślewicz 19 67 125 22 147 2,19 2,24 2,13
John Jorgensen 3 15 32 2 34 2,27 2,20 2,30
Jacek Woźniak 22 76 125 35 160 2,11 2,36 1,79
Jacek Kalinowski 12 32 54 13 67 2,09 2,62 1,74
Marceli Dubicki  19 50 74 19 93 1,86 2,00 1,65
Paweł Stormowski 14 41 55 17 72 1,76 2,00 1,38
Bartłomiej Żebrowski 2 5 4 0 4 0,80 ns 0,80
Wojciech Żurawski 1 2 1 0 1 0,50 ns 0,50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 14 24 +52
2 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 24 +104
3 ROW Rybnik 14 23 +81
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 20 +1
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 17 +61
6 KŻ Orzeł Łódź 14 15 -24
7 Aforti Start Gniezno 14 14 -46
8 Unia Tarnów 14 3 -229

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus