Wybrzeże w sezonie 1989

Kadra drużyny:
Sławomir Abakumow (Polska)
Mirosław Berliński (Polska)
Grzegorz Dzikowski (Polska)
Jacek Gollob (Polska)
Tomasz Gollob (Polska)
Jarosław Kalinowski (Polska)
Marek Mierkiewicz (Polska)
Dariusz Stenka (Polska)
Jarosław Strongowski (Polska)
Roman Uzarek (Polska)
Jacek Woźnicki (Polska)
Trener zespołu: Gerard Sikora

Wyniki ligowe:
1. runda: Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik 38-51
2. runda: Unia Leszno - Wybrzeże Gdańsk 59-31
3. runda: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz 42-47
4. runda: Stal Gorzów - Wybrzeże Gdańsk 58-32
5. runda: Wybrzeże Gdańsk - Falubaz Zielona Góra 40-50
6. runda: Unia Tarnów - Wybrzeże Gdańsk 54-36
7. runda: Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń 52-38
8. runda: Stal Rzeszów - Wybrzeże Gdańsk 52-38
9 runda: Wybrzeże Gdańsk - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 64-26
10. runda: ROW Rybnik - Wybrzeże Gdańsk 54-35
11. runda: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno 43-47
12. runda: Polonia Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk 57-33
13. runda: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów 51-39
14. runda: Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk 46-44
15. runda: Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów 54-35
16. runda: Apator Toruń - Wybrzeże Gdańsk 52-38
17. runda: Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów 43-47
18. runda: Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Wybrzeże Gdańsk 36-54

TABELA SEZONU 1989
L.p. Klub Mecze Pkt Z R P Pkt +/-
1 Unia Leszno 18 32 14 0 4 230
2 Falubaz Zielona Góra 18 31 14 1 3 200
3 ROW Rybnik 18 27 12 1 5 133
4 Apator Toruń 18 24 10 2 6 103
5 Stal Gorzów Wielkopolski 18 23 10 0 8 99
6 Stal Rzeszów 18 22 9 2 7 101
7 Polonia Bydgoszcz 18 18 7 1 10 14
8 Unia Tarnów 18 10 5 1 12 -121
9 Wybrzeże Gdańsk 18 9 5 0 13 -80
10 Ostrovia Ostrów Wielkopolski 18 -16 0 0 18 -679

 Punktacja w poszczególnych meczach:

MECZE WYJAZDOWE
  Leszno Zielona Góra Rybnik Toruń Gorzów Rzeszów Bydgoszcz Tarnów Ostrów Wlkp
Jarosław Olszewski 11 14 10 7 9 10 8 13 15
Jacek Woźnicki 0 1 1 2 1 0 0 2 5
Grzegorz Dzikowski 4       0 0      
Mirosław Berliński 4 4 7 1 9 9 6 6 10
Dariusz Stenka 10 10 12 11 9 18 7    
Jarosław Kalinowski 2 1 0 1 2   1 0 5
Jarosław Strongowski 0     1 0     0 1
Tomasz Gollob   14 5 15   1 11 10 14
Marek Mierkiewicz   0 0   2 0 0 3  
Roman Uzarek                 0
Jacek Gollob                 4
Sławomir Abakumow                  

 

MECZE W GDAŃSKU
  Leszno Zielona Góra Rybnik Toruń Gorzów Rzeszów Bydgoszcz Tarnów Ostrów Wlkp
Jarosław Olszewski 11 13+1 9 11 11 17 10+1 12 12+3
Jacek Woźnicki 2+1 0 0 4+1 4+1 1+1 1 2+1 5+1
Grzegorz Dzikowski   1 9+2       4    
Mirosław Berliński 8 11 7+2 13+2 9+1 7+3 8 6 13+1
Dariusz Stenka 12+1 10 9 10 12   17 15 12+1
Jarosław Kalinowski 0 3+1 3 3+1 1 2 2+1 5+1 5
Jarosław Strongowski   0   0 0   0   1
Tomasz Gollob 8+1     10+2 13 15   12+2 12
Marek Mierkiewicz 2+2 2+1 1 1 1     2+1 4
Roman Uzarek                  
Jacek Gollob                  
Sławomir Abakumow           1      

Szczegółowe statystki:

Imię i nazwisko M B Pkt Bon Suma Sr bieg Śr bieg (d) Śr bieg (w)
Dariusz Stenka 14 80 174 4 178 2,23 2,48 1,98
Jarosław Olszewski 18 102 203 8 211 2,07 2,22 1,92
Tomasz Gollob 13 73 140 11 151 2,07 2,21 1,95
Jacek Gollob 1 2 4 0 4 2,00 ns 2,00
Mirosław Berliński 18 91 138 12 150 1,65 2,02 1,28
Grzegorz Dzikowski   26 18 2 20 0,77 1,14 0,33
Jarosław Kalinowski 17 53 36 4 40 0,75 0,90 0,55
Jacek Woźnicki 18 53 31 8 39 0,74 0,86 0,58
Marek Mierkiewicz 13 41 18 4 22 0,54 0,81 0,25
Sławomir Abakumow 1 3 1 0 1 0,33 0,33 ns
Jarosław Strongowski 10 15 3 1 4 0,27 0,20 0,30
Roman Uzarek 1 1 0 0 0 0,00 ns 0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 14 24 +52
2 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 24 +104
3 ROW Rybnik 14 23 +81
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 20 +1
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 17 +61
6 KŻ Orzeł Łódź 14 15 -24
7 Aforti Start Gniezno 14 14 -46
8 Unia Tarnów 14 3 -229

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus