Wybrzeże w sezonie 1985

Kadra drużyny:
Mirosław Berliński (Polska)
Piotr Chrzanowski (Polska)
Grzegorz Dzikowski (Polska)
Krzysztof Fedeczko (Polska)
Marian Kwidziński (Polska)
Piotr Laskowski (Polska)
Leszek Mischke (Polska)
Jarosław Olszewski (Polska)
Bogdan Skrobisz (Polska)
Dariusz Stenka (Polska)
Zenon Plech (Polska)
Piotr Żyto (Polska)
Trener zespołu: Gerard Sikora, Bogdan Berliński

Wyniki ligowe:
1. runda: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów 50-40
2. runda: Śląsk Świętochłowice - Wybrzeże Gdańsk 44-46
3. runda: Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybik 47-42
4. runda: Unia Leszno - Wybrzeże Gdańsk 51-39
5. runda: Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Opole 61-28
6. runda: Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów 63-26
7. runda: Stal Toruń - Wybrzeże Gdańsk 47-43
8. runda: Wybrzeże Gdańsk - Falubaz Zielona Góra 57-33
9. runda: Polonia Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk 46-44
10. runda: Stal Gorzów - Wybrzeże Gdańsk 34-55
11. runda: Wybrzeże Gdańsk - Śląsk Świętochłowice 66-24
12. runda: ROW Rybnik - Wybrzeże Gdańsk 40-50
13. runda: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno 43-43
14. runda: Kolejarz Opole - Wybrzeże Gdańsk 45-45
15. runda: Stal Rzeszów - Wybrzeże Gdańsk 38-51
16. runda: Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń 66-32
17. runda: Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk 61-29
18. runda: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz 57-32

TABELA SEZONU 1985
L.p. Klub Mecze Pkt Z R P Pkt +/-
1 Falubaz Zielona Góra 18 27 13 1 4 232
2 Wybrzeże Gdańsk 18 26 12 2 4 215
3 Unia Leszno 18 25 11 3 4 220
4 Polonia Bydgoszcz 18 21 10 1 7 89
5 Apator Toruń 18 18 9 0 9 14
6 ROW Rybnik 18 16 7 0 9 12
7 Stal Rzeszów 18 16 8 0 10 -67
8 Stal Gorzów 18 16 8 0 10  -126
9 Kolejarz Opole 18  8 3 2 13  -328
10 Śląsk Świętochłowice 18  7 3 1 14 -261

 

 

 

 

 

 

 

 


Punktacja w poszczególnych meczach:

MECZE WYJAZDOWE
  Zielona Góra Leszno Bydgoszcz Toruń Rybnik Rzeszów Gorzów Opole Święto-chłowice
Zenon Plech 0 12 11 14 15 12 15 14 14
Dariusz Stenka 7+1  1 4+2  1+1  4 9+2  10+1  1 1
Mirosław Berliński 6 6+1 12 11+1 14 11 15 12 9
Jarosław Olszewski 0                
Grzegorz Dzikowski 13 14 14 14+1 12 13 10+1 15 13
Krzysztof Fedeczko 0 1+1 1 1+1         3+1
Bogan Skrobisz 2 0 1 1 1 3 3+1 0 2
Piotr Żyto 1 5+2   1 1 1 0 1 2
Marian Kwidziński   0   0 2 2 0 0 2
Piotr Laskowski     1         2  
Leszek Mischke         1 0 2    
Suma 29 39 44 43 50 51 55 45 46

 

MECZE W GDAŃSKU
  Zielona Góra Leszno Bydgoszcz Toruń Rybnik Rzeszów Gorzów Opole Święto-chłowice
Zenon Plech 15 11 15 15 14 15 12 14 15
Dariusz Stenka 4+1 2+1 10+4 8+3 7+1 8+3 7+2 7+4 10+5
Mirosław Berliński 13 13 14 12 9+1 14 11 15 15
Jarosław Olszewski                  
Grzegorz Dzikowski 15 11 14 15 6 15 13+2 11 15
Krzysztof Fedeczko 5+2   0 4+1 2+1 4+1 1 3+2  
Bogan Skrobisz 2 1+1 4+2 4+2 7+1 2 3+1 4+2 2
Piotr Żyto 1 1+1 0 2+1 1 2+1 1 4+2 2+1
Marian Kwidziński 2 2 0 6+1 1 3 2 3+1 3+1
Piotr Laskowski                  
Leszek Mischke   3             4+1
Suma 57 44 57 66 47 63 50 61 66

Szczegółowe statystki:

Imię i Nazwisko M B Pkt Bon Suma Sr bieg Śr bieg (d) Śr bieg (w)
Zenon Plech 18 87 233 0 233 2,68 2,80 2,55
Dariusz Stenka 18 83 101 31 132 1,59 1,93 1,18
Mirosław Berliński 18 90 212 3 215 2,39 2,60 2,18
Jarosław Olszewski 1 3 0 0 0 0,00 ns 0,00
Grzegorz Dzikowski 18 91 233 4 237 2,60 2,72 2,50
Krzysztof Fedeczko 12 37 25 9 34 0,92 1,24 0,50
Bogan Skrobisz 18 41 42 10 52 1,27 1,81 0,70
Piotr Żyto 17 34 26 8 34 1,00 1,33 0,74
Marian Kwidziński 16 49 28 3 31 0,63 0,93 0,27
Piotr Laskowski 2 6 3 0 3 0,50 ns 0,50
Leszek Mischke 5 14 10 1 11 0,79 1,33 0,38

 

 

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 14 24 +52
2 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 24 +104
3 ROW Rybnik 14 23 +81
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 20 +1
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 17 +61
6 KŻ Orzeł Łódź 14 15 -24
7 Aforti Start Gniezno 14 14 -46
8 Unia Tarnów 14 3 -229

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus