Wybrzeże Gdańsk w sezonie 1978

Rok 1978 przyniósł trzeci srebrny medal w historii klubu. Niekwestionowanym liderem drużyny w tych rozgrywkach był sprowadzony ze Stali Gorzów, Zenon Plech, który ukończył sezon z niesamowitą średnią biegową 2,88 pkt na wyścig. Oczywiście było to najlepszy wynik w całej lidze.

Kadra drużyny:
Mirosław Berliński (Polska)
Krzsztof Fede (Polska)
Janusz Kołacki (Polska)
Andrzej Kołodziejczyk (Polska)
Henryk Kowalewski (Polska)
Stanisław Kowalski (Polska)
Benedykt Landowski (Polska)
Andrzej Marynowski (Polska)
Leszek Marsz (Polska)
Leszek Papakul (Polska)
Zenon Plech (Polska)
Bogdan Skrobisz (Polska)
Grzegorz Szymko (Polska)
Bolesław Ślaz (Polska)
Henryk Żyto (Polska)
Trener zespołu: Henryk Żyto, Bogdan Berliński

Wyniki ligowe:
1. runda: Wybrzeże Gdańsk - Włókniarz Częstochowa 57-51
2. runda: Śląsk Świętochłowice - Wybrzeże Gdańsk 48-60
3. runda: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno 57-50
4. runda: Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Opole 69-39
5. runda: Polonia Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk 63-44
6. runda: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów 39-69
7. runda: Stal Toruń - Wybrzeże Gdańsk 52-55
8. runda: Wybrzeże Gdańsk - Falubaz Zielona Góra 60-48
9. runda: ROW Rybnik - Wybrzeże Gdańsk 73-31
10. runda: Włokniarz Częstochowa - Wybrzeże Gdańsk 67-41
11. runda: Wybrzeże Gdańsk - Śląsk Świętochłowice 79-29
12. runda: Unia Leszno - Wybrzeże Gdańsk 78-30
13. runda: Kolejarz Opole - Wybrzeże Gdańsk 51-55
14. runda: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz 74-34
15. runda: Stal Gorzów - Wybrzeże Gdańsk 60-48
16. runda: Wybrzeże Gdańsk - Stal Toruń 80-28
17. runda: Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk 45-45
18. runda: Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik 58-50

TABELA SEZONU 1978
L.p. Klub Mecze Pkt Z R P Pkt +/-
1 Stal Gorzów 18 30 15 0 3 234
2 Wybrzeże Gdańsk 18 23 11 1 6 45
3 Włokniarz Częstochowa 18 22 11 0 7 182
4 Unia Leszno 18 20 10 0 8 241
5 Polonia Bydgoszcz 18 18 9 0 9 18
6 ROW Rybnik 18 18 9 0 9 -2
7 Falubaz Zielona Góra 18 17 8 1 9 15
8 Stal Toruń 18 12 6 0 12 -199
9 Śląsk Świętochłowice 18 10 5 0 13 -253
10 Kolejarz Opole 18 10 5 0 13 -253

 

 

MECZE WYJAZDOWE
Imię i nazwisko Gorzów Częstochowa Leszno Bydgoszcz Rybnik Zielona Góra Toruń Opole Świętochłowice
Zenon Plech 13         12   14 17
Andrzej Kołodziejczyk 2+1 0 3 0 0 3     1
Bogdan Skrobisz 11+1 9   5 6 6 15+1 12 11
Benedykt Landowski 1   1            
Henryk Żyto 9 6+2   8 12 11 10 7  
Bolesław Ślaz 1   3     2+1   5  
Mirosław Berliński 5+1 4+1 4 0 1 4 3+1 2  
Andrzej Marynowski 6+1 17 17 17 8+1 6+1 14+2 15+1 13+1
Jan Kołacki   4   2 2   1    
Henryk Kowalewski   0 1            
Krzysztof Fede   1 1   1   2   9+2
Grzegorz Szymko     0            
Leszek Papkul       2         5+1
Stanisław Kowalski       8+1     10+1   4+1
Leszek Marsz       2 1 1+1     0
SUMA 48 41 30 44 31 45 55 55 60

 

MECZE W GDAŃSKU
Imię i nazwisko Gorzów Częstochowa Leszno Bydgoszcz Rybnik Zielona Góra Toruń Opole Świętochłowice
Zenon Plech   14 15 15     15 15  
Andrzej Kołodziejczyk 1+1 1 0 11 8 3 11+4 4 11
Bogdan Skrobisz 13 8 11 5 14 6+2 12 10 14
Benedykt Landowski                  
Henryk Żyto 4+1     0 9+1 12 12+3   12
Bolesław Ślaz       3 0   3+1    
Mirosław Berliński 2+1     12 5+1 3+1 10+3   7
Andrzej Marynowski 10 12+3 15 19 14+2 12+1 12 18 21
Jan Kołacki           5+2     7
Henryk Kowalewski 1                
Krzysztof Fede 2+1 9+2 3+2 9 5+2 1+1 5+1 0 5
Grzegorz Szymko                  
Leszek Papkul 5+1 2+1 7+2     9   7+2 2
Stanisław Kowalski   7+2 4     9+1   13+2  
Leszek Marsz 1 4+1 2+2   3     2  
SUMA 39 57 57 74 58 60 80 69 79

 Szczegółowe statystyki:

Imię i nazwisko Mecze Biegi Pkt Bon Suma Sr bieg Śr bieg (d) Śr bieg (w)
Zenon Plech 9 45 130 0 130 2,889 2,96 2,80
Andrzej Marynowski 18 120 246 13 259 2,158 2,32 2,00
Henryk Żyto 13 60 112 9 121 2,017 2,08 1,97
Bogdan Skrobisz 17 89 168 4 172 1,933 2,07 1,79
Stanisław Kowalski 7 36 55 8 63 1,750 1,81 1,67
Leszek Papkul 8 30 39 7 46 1,533 1,73 1,00
Benedykt Landowski 1 3 2 2 4 1,333 ns 1,33
Krzysztof Fede 14 48 53 11 64 1,333 1,71 0,80
Mirosław Berliński 14 56 62 9 71 1,268 1,80 0,84
Andrzej Kołodziejczyk 16 52 59 6 65 1,250 1,72 0,50
Jan Kołacki 6 19 21 2 23 1,211 1,75 0,82
Bolesław Ślaz 7 27 17 2 19 0,704 0,70 0,71
Leszek Marsz 9 32 16 4 20 0,625 0,88 0,33
Henryk Kowalewski 3 11 2 0 2 0,182 0,25 0,14
Grzegorz Szymko 1 2 0 0 0 0,000 ns 0,00

 

 

 

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 14 24 +52
2 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 24 +104
3 ROW Rybnik 14 23 +81
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 20 +1
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 17 +61
6 KŻ Orzeł Łódź 14 15 -24
7 Aforti Start Gniezno 14 14 -46
8 Unia Tarnów 14 3 -229

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus